ЧаПи – відповідає Олексій Тихонов

У цьому випуску ЧаПів Олексій Тихонов розбирає організаційні питання щодо створення ОСББ, ситуацію з переданням документів на будинок від приватних управляючих компаній співвласникам, а також проблему укладання договорів з монополістами.

Як створити ОСББ. Організаційні питання


Передання документації на будинок


Передання будинку на баланс


Питання стосовно власності


Земельні питання


Борги та боржники


2 thoughts on “ЧаПи – відповідає Олексій Тихонов

 • Добрый день.
  Подскажите пожалуйста кому принадлежат не жилые помещения в доме, а именно тех.этажи, чердаки, технические пристройки в виде колясочных, тех.помещения с отдельными входами, пространство под домом которое есть между парадными?
  И при создании ОСББ кому это все будет принадлежать?

  • Добрий день!
   1. Не можна плутати “нежитлові” приміщення та “допоміжні” або “технічні”. Нежитлові приміщення – це запроектовані всередині будинку приміщення для розміщення там установ: комерційних закладів, міських служб етц. Допоміжні приміщення – це ті, які необхідні для забезпечення життєдіяльності будинку: підвали, горища, сходи.
   2. Нежитлові приміщення можуть бути і комунальними, і приватними. Власник нежитлових приміщень є членом ОСББ у разі створення.
   3. Допоміжні приміщення є спільною сумісною власністю всіх співвласників житлових і нежитлових приміщень у будинку. Природа власності на них не зміниться зі створенням ОСББ, бо ОСББ є просто орган прийняття легітимних колективних рішень стосовно даної власності, ОСББ як юрособа не отримує будинок у власність, а лише керує нею: в порядку, визначеному Статутом, затвердженому на загальних зборах, через правління ОСББ.

Напишіть відгук