14.07.2016

Програми фінансової підтримки енергоефективності

Київська міська конкурсна програма енергоефективних проектів “70/30”

70_30

Що таке Програма “70/30″?

 • Це конкурсна програма співфінансування енергоефективності в житлових будинках ОСББ та ЖБК на умовах 70% оплати з міського бюджета, 30% оплати за рахунок ОСББ/ЖБК.
 • Рішення про початок проведення Конкурсу та відбір прийнятих проектів здійснюється конкурсною комісією, яка утворена виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією).

 Положення про Конкурс

ОСББ/ЖБК повинні обрати не менш, ніж два види робіт, один з яких здійснюється за кошти ОСББ/ЖБК, і вартість якого складе не менше 30% загальної вартості проекту, а другий вид – фінансування забезпечується за рахунок коштів бюджету міста Києва, вартість складе 70% від загальної.


На умовах співфінансування здійснюються наступні види робіт:

 • реконструкція теплових пунктів та встановлення нових індивідуальних теплопунктів;
 • утеплення фасадів;
 • теплоізоляція та капітальний ремонт дахів та підвальних перекриттів;
 • заміна вікон на енергозберігаючі та дверей в місцях загального користування; модернізація та заміна внутрішньобудинкових інженерних мереж;
 • встановлення будинкових приладів обліку теплової енергії на опалення та/або на гаряче водопостачання;
 • заміна освітлювальних приладів у місцях загального користування на енергоефективні та/або встановлення датчиків руху для регулювання освітленості в місцях загального користування;
 • реконструкція систем теплопостачання та/або гарячого водопостачання із застосуванням відновлюваних чи альтернативних джерел енергії;
 • капітальний ремонт або технічне переоснащення внутрішньобудинкового електричного обладнання.

Як подати заявку на участь у конкурсі?

1. Обрати окремі заходи за рахунок ОСББ/ЖБК та КМДА.

2. Ухвалити рішення на засіданні Правління щодо участі в конкурсі.

3. Провести розрахунок потенційної економії та вартості обраних заходів із підрядником.

4. Заповнити проектну таблицю. docCкачати форму скориставшись рекомендаціями до оформлення проектуСкачати рекомендації

5. Подати техніко-економічне обґрунтування на основі розрахунку. Приклади заповнених проектних таблиць, розрахунків і ТЕО:

6. Надати гарантії наявності коштів для оплати 30% згідно з конкурсом.

7. Подати заяву до Департаменту житлово-комунальної інфраструктури (в двох екземплярах).

Cкачати зразок

8. Подати до Департаменту житлово-комунальної інфраструктури ВО КМР (КМДА) (вул. Велика Житомирська, 15-А), каб. 9 пакет документів, скріплений у теку-швидкозшивач (в термін проведення конкурсу, який визначається конкурсною комісією):

 • Заява про участь у конкурсі у 2-х екземплярах (один аркуш прошивається з Проектом, другий подається окремо для реєстрації)
 • Техніко-економічне обґрунтування.
 • Документ, що підтверджує повноваження особи на підписання Проекту (Витяг з Протоколу засідання членів правління ОСББ/ЖБК та оригінал паспорту особи, що уповноважена; довіреність на представництво);
 • Документи, що підтверджують наявність одного або декількох видів гарантування оплати, зазначених у п.3 Положення.
 • Документи подаються за описом, підготовані до скріплення діркопробивачем (будь ласка, не зшивайте і не скріплюйте їх степлером) та пронумеровані у друкованих примірниках.
 • Кожен аркуш підписано уповноваженою особою та скріплено печаткою.

9. Ухвалити рішення щодо участі у конкурсі на загальних зборах та отримати дозвіл Правлінню на розпорядження коштами в рамках конкурсу. Після проведення загальних зборів донести у Департамент ЖКІ витяг або копію протоколу зборів з рішенням співвласників про участь у конкурсі.

Зразок протоколу загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку щодо участі у конкурсі

Cкачати зразок

Зразок протоколу засідання правління ОСББ/ЖБК щодо участі у конкурсі

 Cкачати зразок

Проведення енергоаудиту не є обов’язковою умовою участі в конкурсі, але його наявність дасть вам змогу краще розуміти, які саме заходи у вашому будинку забезпечать вищу економію енергії та коштів, а отже – більше шансів отримати фінансування 70%

Додаткову інформацію про Конкурс проектів можна дізнатися на офіційному сайті Департаменту житлово-комунальної інфраструктури 


Державна підтримка енергозбереження

За програмою фінансової підтримки кредитів на заходи з термомодернізації Держенергоефективності передбачено:

– 20% відшкодування для фізичних осіб на придбання “негазових” котлів (70% для отримувачів субсидій);

– 40% відшкодування для ОСББ, ЖБК на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання (70% – для отримувачів субсидій).

За детальною інформацією щодо участі в Урядовій програмі з енергоефективності просимо звертатися до спеціалізованого Call-центру Держенергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail: energoefect@saee.gov.ua, energoefect2@saee.gov.ua, energoefect3@saee.gov.ua.

Сайт Держенергоефективності: http://saee.gov.ua